Dnia 2024-04-24 19:00 na obiekcie Selhurst Park odbył się mecz między Crystal Palace oraz Newcastle: 2-0

W ostatniej kolejce Premier League Crystal Palace podejmowało u siebie drużynę Newcastle. Mecz rozegrany na Selhurst Park zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0. Pomimo bezbramkowego remisu na przerwę, ostatecznie to piłkarze Crystal Palace sięgnęli po pełną pulę punktów. Spotkanie miało miejsce 5 dni temu, 24 kwietnia o godzinie 19:00.

Crystal Palace 2-0 Newcastle: J. Mateta prowadzi Gospodarzy do zwycięstwa

Spotkanie pomiędzy Crystal Palace a Newcastle, które odbyło się na Selhurst Park, okazało się emocjonującym widowiskiem. Gospodarze pokonali Gości 2-0, dzięki czemu zgarnęli cenne trzy punkty w ramach 29. kolejki Premier League.

Początek meczu nie zapowiadał takiego wyniku. Pomimo starań obu drużyn, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Newcastle stawiał twardy opór, a Crystal Palace miał problem z przełamaniem defensywy rywali.

Druga połowa okazała się znacznie bardziej efektywna dla Gospodarzy. W 55. minucie J. Mateta wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania po asyście J. Ayewa. Crystal Palace zyskało przewagę.

W dalszym ciągu mecz był zacięty, a obie drużyny walczyły o jak najlepszy rezultat. Jednak to ponownie J. Mateta, tym razem w 88. minucie, zapewnił swojej drużynie komfortową przewagę, zdobywając drugiego gola po zagraniu W. Hughesa, ustalając wynik na 2-0 dla Crystal Palace.

Poza bramkami, emocje dostarczały także kartki. Gospodarze zebrały żółte kartki dla Chrisa Richardsa, Jordana Ayewa oraz Adama Whartona. Natomiast w drużynie gości kartonikami ukarani zostali Anthony Gordon, Sean Longstaff i Elliot Anderson.

Ostatecznie żaden zawodnik nie otrzymał czerwonej kartki, co świadczy o zaciętości, ale fair play panującym na boisku. Crystal Palace zdobywa cenne trzy punkty i z pewnością będą chcieli kontynuować swoją dobrą passę w kolejnych meczach ligowych.

Następne spotkanie dla Crystal Palace to starcie z Manchesterem United, natomiast Newcastle zmierzy się z Burnley. Fani piłki nożnej na pewno czekają z niecierpliwością na kolejne emocje i niespodzianki, jakie przyniosą te mecze.